Farmaceutyka i laboratoria

Farmaceutyka i laboratoria wymaga od materiałów aplikacyjnych wysokiej jakości. Etykiety farmaceutyczne podlegają wysokim rygorom kontrolnym. Muszą być czytelne i zawierać wszystkie niezbędne elementy zgodne z prawnymi założeniami. Powinny być wyprodukowane z odpowiednich surowców dedykowanych do przechowywania specyfików w określonych warunkach, czyli laboratoria, ośrodki naukowe i badawcze, szpitale, chłodnie.

Branża farmaceutyczna i laboratoryjna wymaga od etykiet najwyższej jakości materiałów, precyzji wykonania i gwarancji 100 % prawidłowości. Materiały, które stosujemy dla branży medycznej wytrzymują bardzo trudne warunki takie jak głębokie mrożenie czy różne rodzaje sterylizacji. Oprócz tego posiadają odpowiednio dobraną błonę klejową, pozwalającą na oklejanie różnych elementów, również o małej średnicy. Dla jednostek wykonujących badania naukowe w dziedzinie medycyny i biologii polecane są specjalistyczne etykiety samoprzylepne przeznaczone do głębokiego mrożenia. Podstawową cechą takich etykiet jest czytelność, a także możliwość znakowania leków alfabetem Braille’a.

W naszej ofercie występują również etykiety polipropylenowe 8000T CryoCool™ z trwałym klejem akrylowym. Klej ten jest odporny na temperaturę od -320 ° C / 196 ° C. Są to kriogeniczne aplikacje obejmujące głęboki proces zamarzania w laboratoriach medycznych i szpitalach.

Zastosowanie etykiet farmaceutycznych i laboratoryjnych:

  • etykiety dla farmacji są nanoszone na powierzchnie trudne w aplikowaniu, powierzchnie różnych kształtów, przeważnie na małe, zaokrąglone takie jak np. próbówki, pojemniki, strzykawki, fiolki, na małe butelki, buteleczki małej średnicy

  • znakowanie leków alfabetem Braille’a

  • etykietowanie wirusologii, genetyki-znakowanie DNA
    sekwencjonowanie; sterylizacja parą wodną

  • etykiety odporne na warunki przechowywania i formy sterylizacji laboratoryjnej stosowane są w laboratoriach

    Zobacz również opaski dla pacjentów