Etykiety logistyczno-magazynowe

Etykiety logistyczno-magazynowe

Etykiety logistyczno-magazynowe zadrukowywane są głównie krótkimi tekstami oraz kodami kreskowymi. Służą do łatwej i szybkiej identyfikacji produktu w każdym miejscu łańcucha logistycznego, począwszy od wyjścia wyrobów gotowych z produkcji, poprzez ich magazynowanie, kończąc na dostawie do klienta. W zależności od rodzaju przechowywania wyrobów, panują różne warunki atmosferyczne. Wymaga się, żeby takie etykiety były odporne na działanie wody morskiej, oleju, substancji chemicznych, warunków atmosferycznych. Istotnym czynnikiem jest dobór właściwego sposobu oznaczania. Etykiety foliowe zapewniają długą trwałość oznaczeń przez wiele lat.

Możliwy jest wydruk etykiety logistyczno magazynowej dla  palety zawierające jednostki handlowe o stałej jak i zmiennej ilości, z numerem partii lub bez jak również określenie rodzaju daty opisującej produkt (minimalna trwałość, maksymalna przydatność, data produkcji lub pakowania). Dane na etykiecie podane są zarówno w formie tekstu czytelnego wzrokowo, jak i w postaci kodu kreskowego.

Zastosowanie etykiety logistyczno – magazynowych:

  • Do znakowania opakowań tekturowych można stosować etykiety z klejem trwałym standardowym lub mocnym.

  • Do oznakowania półek i regałów magazynowych stosuję się białe etykiety, które zapewniają odpowiedni kontrast kodów kreskowych.

  • Etykiety logistyczne pozwalają kontrolować procesy w magazynowaniu i dystrybucji.